Strona główna | Mapa strony | Kontakt

Wielki sukces piłkarzy Politechniki w Akademickich Mistrzostwach Polski!

10-06-2015|23:35:03|Autor:Michał Filarski

s

Ogromną niespodziankę sprawili piłkarze nożni Politechniki Świętokrzyskiej na rozgrywanych w Lesznie finałach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej. Podopieczni Artura Obarzanka doszli aż do półfinału, ostatecznie zajmując czwarte miejsce w Polsce. Równocześnie zostali akademickimi mistrzami Polski wśród uczelni technicznych!

Zanim trafili do finału kapitalnie zaprezentowali się w rozgrywanym w Rzeszowie półfinale strefy C, gdzie zajęli drugie miejsce tuż za Uniwersytetem Rzeszowskim (przegrana w karnych). Tak dobry wynik dawał nadzieję na równie dobry wynik w finałach.

Finały nie rozpoczęły się dobrze. W pierwszym meczu nasi piłkarze musieli uznać wyższość zawodników SGGW Warszawa. Przegrana 0:1 nie przekreślała jednak szans na awans. Jeszcze tego samego dnia kielczanie pokonali zwycięzcę półfinału strefy D Uniwersytet Ekonomiczny Katowice. To oznaczało, że aby myśleć o wyjściu z grupy potrzebne były trzy punkty w ostatnim meczu tej fazy z gospodarzami z PWSZ Leszno.

W tym meczu bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis, który premiował awansem Leszno. Kielczanie nie poddali się jednak i zaryzykowali stawiając wszystko na jedną kartę. Opłaciło się - bramka strzelona tuż przed końcem spotkania dała upragniony awans do najlepszej ósemki w Polsce, eliminując przy tym gospodarzy turnieju.

W ćwierćfinale piłkarze Politechniki zmierzyli się z drużyną AWF Poznań. I tu potwierdziło się, że kielczanie walczą do samego końca - pierwszą bramkę zdobyli na trzy minuty przed końcem, a w doliczonym czasie gry zadali decydujący cios, który przesądził o awansie do półfinału.

a

Tam czekał na Politechnikę kolejny AWF, tym razem z Katowic. Niestety kielczanie minimalnie przegrali (0:1) z jak się później okazało nowym akademickim mistrzem Polski.  W drugim półfinale Uniwersytet Rzeszowski pokonał AWF Wrocław.

W meczu o brązowe medale maraton z AWF trwał nadal. Tym razem na przeciw stanął ten wrocławski. Do przerwy kielczanie przegrywali 0:1, ostatecznie nie zdołali odwrócić losów meczu i przegrali 1:2 i zajęli czwarte miejsce... Smutek nie trwał jednak długo, ponieważ tuż po meczu kielczanie odebrali... złote medale za zdobycie akademickiego mistrzostwa Polski w typie uczelni technicznych!

Radość była ogromna, bo od dziś reprezentacja piłkarska Politechniki Świętokrzyskiej może szczycić się mianem czwartej akademickiej drużyny Polski i najlepszej z Politechnik. To jeden z największych sukcesów osiągniętych w grach zespołowych w historii startow studentów Politechniki Świętokrzyskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski. Po złocie Mateusza Garbacz w klasyfikacji generalnej AMP, brązie (wśród politechnik) Krzysztofa Pękalskiego w rzucie dyskiem, to także kolejny medalowy akcent reprezantów Politechniki podczas tego rekordowego sezonu. Być może nie ostatni, bo już za tydzień w finałach AMP brązowego medalu wśród uczelni technicznych bronić będą piłkarze ręczni.

a

Politechnika Świętokrzyska na AMP wystąpiła w składzie: Rafał Kwiecień, Dawid Szcześniak - Łukasz Boleń, Kamil Bratek, Tomasz Buras, Kamil Czarnecki, Bartosz Kuzincow, Bartłomiej Papros, Krzysztof Pawłowski, Damian Piwowarczyk, Robert Sitarz, Bartosz Sosiński, Michał Zapalski, Tomasz Zapalski, Łukasz Zawadzki, Karol Zwierzyński.

Trener: Artur Obarzanek

FAZA GRUPOWA:

PŚk - SGGW Warszawa 0:1

PŚK - UE Katowice 1:0

PŚk - PWSZ Leszno 1:0

Tabela Grupy D:

1. SGGW Warszawa 7 pkt 2:0

2. PŚk Kielce 6 pkt 2:1

3. PWSZ Leszno 4 pkt 3:2

 4. UE Katowice 0 pkt 1:5

ĆWIERĆFINAŁ:

PŚk - AWF Poznań 2:0

PÓŁFINAŁ:

PŚk - AWF Katowice 0:1

O 3. MIEJSCE:

PŚk - AWF Wrocław 1:2

|Top
Aktualności | O Nas | Sekcje | Rozgrywki | Zapisy | Partnerzy | Galeria | Kontakt