a

Wysokie zwycięstwo koszykarzy

03-03-2016|16:32:38|Autor: Michał Filarski|fot. Paula Lesiak

Kolejny udany weekend zanotowali nasi koszykarze. Zawodnicy AZS Politechnika Świętokrzyska-Galeria Echo wysoko pokonała u siebie Limblach Limanowa 90:61.

Akademicy do meczu przystępowali w roli murowanego faworyta do wygranej i nie zawiedli oczekiwań kibiców. Szybko osiągnęli bezpieczną przewagę, którą z każdą minutą zwiększali. Goście prowadzili jedynie w pierwszych minutach meczu, ale potem zabrakło im argumentów z dobrze grającymi kielczanami.

Trener Politechniki w meczu z Limanową dał pograć wszystkim swoim zawodnikom, dając odpocząć przy tym swoim podstawowym. Tylko dwie niepełne kwarty zagrał Alan Jaworski, mniej na boisku przebywał też Łukasz Pawlak.

Rezerwowi nie zawiedli, każdy z grających wniósł coś dobrego do gry. Kibicom szczególnie podobać się mogła trzecia kwarta, w której kielczanie tradycyjnie „odjechali", a w szeregach przeciwników postrach siał szybki Maciej Białek. Dla 18-letniego wychowanka MKK Kielce to dopiero drugi mecz w seniorach, ale zupełnie nie było tego widać. Białek bez respektu dla rywali atakował kosz i zdobył w samej trzeciej kwarcie aż 12 punktów.

Ostatecznie akademicy bez żadnych problemów pokonali Limblach 90:61, a najskuteczniejszymi strzelcami gospodarzy okazali się wspomniany Białek i Michał Ziemski, który nie tylko punktował, ale też bardzo dobrze bronił (m.in. dwa potężne bloki).

W następnej kolejce drużynę AZS PŚk czeka wyjazd do Krakowa na akademickie derby. Emocji na pewnoe nie zabraknie, bo to właśnie Politechnika Krakowska jako jedyny zespół w tym sezonie zdołała pokonać kieleckich akademików. Teraz podopieczni Stanisława Dudzika będą chcieli się zrewanżować.

AZS PŚk-Galeria Echo Kielce - Limblach Limanowa 90:61 (22:12, 22:14, 28:19, 18:16)

AZS PŚk: Jaworski 9(2x3,4as,2p,2zb), Drogosz 8(4zb,2p), Pobocha 8(6zb), Banasik 7(1x3,1zb,1p), Pękalski 3(2zb,2as,2p) oraz Białek 16(7zb,2as,2p), Ziemski 16(3zb,2as,2p,2bl), Pawlak 11(2zb,2as,1p), Kobiec 6(3zb,2as), Żaba-Żabiński 2(4zb,1p), Kumoch 2(2zb,1as,2p), Mormus 2(2as,1p).