Strona główna | Mapa strony | Kontakt

a

Sześć trójek Łukasza Pawlaka na Sokół nie wystarczyło... A w środę koszykarskie derby Kielc!

25-10-2016|16:02:34|Autor: AZS PŚk|fot. Paula Lesiak

Koszykarze AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo przegrali z wiceliderem rozgrywek Sokołem Ostrów Mazowiecka 55:72, choć wynik nie do końca oddaje przebieg meczu. Jeszcze na pięć minut przed końcem akademicy tylko 3 punktami. A już w najbliższą środę 26 października derby Kielc z AZS UJK.

To był drugi z rzędu dobry mecz młodych kieleckich koszykarzy, w którym mogli pokusić się o niespodziankę i wygraną z wyżej notowanym rywalem. Początek spotkania był kapitalny w wykonaniu podopiecznych Stanisława Dudzika, którzy prowadzili 7:2.

Potem mecz się wyrównał - do przerwy goście prowadzili jedynie czterema punktami (27:31), a ambitnie grający zawodnicy Politechniki kolejny raz pokazali świetną grę w obronie. W ataku brakowało skuteczności. I właśnie te niecelne rzuty i proste błędy zrobiły różnicę - Sokół zaczął coraz bardziej odjeżdżać. I wtedy odpalił Łukasz Pawlak. Do tej pory nie mogący się „wstrzelić" w kosz zawodnik trafił pięć trójek, niemal z rzędu, w trzeciej kwarcie, a w czwartej na samym początku dołożył jeszcze szóstą.

Pierwsze cztery minuty ostatniej części meczu kielczanie wygrali 6:0 i było już tylko 55:58 dla gości. Wydawało się, że akademicy pójdą za ciosem i obejmą prowadzenie, ale wtedy coś się zacięło. Dosłownie. Piłka nie chciała wpaść do kosza, a skuteczność odzyskali gracze Sokoła i to oni cieszyli się końcowego tryumfu. Końcowy wynik nie do końca oddaje przebieg meczu, który przez znaczną część (35 minut) był bardzo wyrównany.

Forma kielczan idzie w górę i ciekawie wróży to przed środowymi derbami Kielc. To pierwsze od kilkudziesięciu lat spotkanie dwóch kieleckich zespołów koszykarskich na szczeblu centralnym, a do tego mecz, w którym naprzeciw siebie staną reprezentacje dwóch największych kieleckich uczelni.

Zapowiada się ciekawe widowisko, w którym wydaje się, że faworytem będą jednak gospodarze - zespół AZS UJK. Koszykarze prowadzeni przez Rafała Gila w ostatniej kolejce sprawili niespodziankę i pokonali w Łowiczu silny zespół Księżaka. Ale derby lubią rządzić się swoimi prawami.

Początek spotkania w Hali UJK przy ul. Świętokrzyskiej 21 w środę 26 października o godzinie 19:00.

AZS PŚk Galeria Echo Kielce - Sokół Ostrów Mazowiecka 55:72 (13:17, 14:14, 22:27, 6:14)

AZS PŚk: Pawlak 20(6x3,8zb), Tarzanowski 7(6zb), Drogosz 6(9zb,4as,3p), Ziemski 5(1x3,3as), Jaworski 4(4as) oraz Żaba-Żabiński 6, Mazur 5, Białek 2, Pękalski, Paluch.