Przedświąteczne zwycięstwo siatkarzy

19-12-2014|13:31:35| Autor: Paula Lesiak| fot. Paula Lesiak

W środę wieczorem rozegrany został kolejny mecz w ramach III Ligi Siatkówki mężczyzn. Drużyna KU AZS Politechniki Świętokrzyskiej podejmowała na własnym terenie 7NT Jędrzejów. Kieleccy akademicy zwyciężyli w czterech setach.a

Kielczanie już na samym początku pokazali się ze zdecydowanie lepszej strony niż zespół z Jędrzejowa, obejmując kilkupunktowe prowadzenie (9:5, 11:6). Siatkarze politechniki zdominowali rywali mocną zagrywką, która odrzuciła ich od siatki. Potrafili także wykorzystać błędy własne przeciwnika, które spowodowane były dobrą dyspozycją naszych zawodników oraz trudnymi warunkami panującymi na hali. Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem kielczan 25:15.

Druga partia to wyrównana walka po obu stronach boiska. Zarówno gospodarze jak i goście prezentowali wysoki poziom i walczyli o każdą piłkę. Na początku na prowadzenie wyszli przyjezdni (5:7, 9:12), jednak po chwili na tablicy wyników widniał remis (17:17). Od tego momentu podopieczni Katarzyny Siudak starali się nie popełniać niewymuszonych błędów i ryzykowali w polu serwisowym, co przełożyło się na końcowy wynik 25:22 dla AZS Politechniki Świętokrzyskiej.

Początek trzeciego seta rozpoczął się od trzypunktowej przewagi gości (1:4, 4:7). Po naszej stronie siatki można było zaobserwować zbyt duże rozluźnienie. Kielczanie nie radzili sobie w przyjęciu oraz ataku. Po motywującej przerwie siatkarze politechniki zdołali dogonić ekipę z Jędrzejowa, wyszli nawet na prowadzenie (15:14), jednak rywale nie zamierzali tak łatwo się poddać. Narzucili akademikom swój styl gry i różnicą tylko dwóch punktów wygrali tę partię (23:25).

Kielczanie po przegranym do 23 secie nie zamierzali opuszczać głów. Choć czwarta partia zaczęła się w bardzo podobny sposób (1:4), tym razem to siatkarze politechniki odskakiwali gościom na kilka „oczek” (10:6, 16:13). Popisali się wieloma punktowymi zagrywkami oraz skutecznie zatrzymywali przeciwnika blokiem. Całokształt gry wpłynął na wynik całego spotkania i tym samym gospodarze zwyciężyli w czwartym secie 25:22 i dopisali kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

AZS Politechnika Świętokrzyska - 7NT Jędrzejów 3:1 (25:15, 25:22, 23:25, 25:22)

MVP: Dawid Sosiński

AZS PŚk: Robert Czekaj, Kamil Tajer, Karol Duda, Jacek Stankowski, Jakub Kryniewski, Marcin Głowienka, Dawid Sosiński, Michał Dziarmaga

Trener: Katarzyna Siudak