a

Pewne zwycięstwo koszykarzy w Wadowicach

09-02-2016|14:57:11|Autor: Michał Filarski|fot. Paula Lesiak

Bez problemów swoje kolejne zwycięstwo odnieśli nasz koszykarze występujący w III lidze. AZS Politechnika Świętokrzyska-Galeria Echo rozgromiła w Wadowicach Skawę 93:48 notując swoje 11 zwycięstwo w sezonie i umacniając się na pozycji lidera tabeli.

Po ubiegłotygodniowej wygranej na trudnym terenie w Tarnowie koszykarzy Politechniki jechali do Wadowic pewni swojej wartości. I od początku tą pewność było widać - mimo wyrównanego początku (7:7 po pięciu minutach) kielczanie konsekwentnie realizowali swoja taktykę efektem czego druga część pierwszej kwarty wygrana 11:0, w głównej mierze dzięki kapitalnej postawie Filipa Drogosza, który był w tym okresie nie do zatrzymania dla graczy Skawy.

Kielczanie kontrolowali przebieg i tempo spotkania. Po dwóch kwartach prowadzili 34:21 i był to najniższy wymiar kary dla zawodników z Wadowic. Więcej odpoczynku miał nawet lider kielczan Alan Jaworski, który pierwsze trafienie z gry zaliczył dopiero w drugiej połowie meczu, wcześniej szukał lepiej ustawionych kolegów. Pod tablicami królowali wysocy Politechniki Bartłomiej Pobocha (13 zbiórek) oraz Marek Kowalski (aż 6 zbiórek w ataku). Z każdą kolejną minutą akademicy powiększali przewagę, także dzięki rezerwowym, którzy dostali w tym meczu sporo minut i je wykorzystali grając skutecznie i agresywnie w obronie do samego końca spotkania (ostatnia kwarta wygrana 30:7).

W następnej kolejce Politechnika pauzuje - mecz z Koroną na prośbę drużyny z Krakowa został przełożony. Akademicy do gry w kolejny weekend. Kielczanie w niedzielę 21 lutego o 17:00 zmierzą się na własnym parkiecie z Regisem Wieliczka.

MKS Skawa Wadowice - AZS PŚk-Galeria Echo Kielce 48:93 (7:18, 14:16, 20:29, 7:30)

AZS PŚk: Jaworski 18 (2x3,4zb,3as,5p), Pawlak 17 (3x3,4zb,2as,4p), Drogosz 9 (5zb,1p), Pobocha 8 (13zb,4as), Pękalski 2 (1zb,2p) oraz Ziemski 12 (1x3,3zb,3as,1p)), Kowalski 10 (6zb,1as,1p), Mormus 6 (1zb,1p), Kumoch 5 (1zb,1p), Żaba-Żabiński 3 (5zb,1as,1p), Banasik 2 (2zb,1p), Parfian 1 (1zb,1as,1p).