a Koszykarze Politechniki z pierwszą wygraną w II lidze!

02-10-2016|23:37:20|Autor:MF|fot. Paula Lesiak

Nie trzeba było długo czekać na pierwszą wygraną koszykarzy AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo Kielce. W meczu 2. kolejki rozgrywek pokonali przed własną publicznością drużynę Startu Lublin 83:57. W drużynie akademików rozegrał Łukasz Pawlak, który zanotował 19 punktów i aż 8 przechwytów.

Podopieczni trenera Stanisława Dudzika od samego początku narzucili swój styl gry. W pierwsze piątce gospodarzy w porównaniu z pierwszym mecze zaszły zmiany - Michała Ziemskiego zastąpił Alan Jaworski, a chorego Marka Kowalskiego najmłodszy w drużynie, zaledwie 16-letni Jacek Tarzanowski. I grał bez kompleksów, walczył o zbiórki, a ja już na początku spotkania zdobył swoje pierwsze punkty w seniorskiej koszykówce, co spotkało się z dużym aplauzem widowni i kolegów z zespołu.

Pierwsza kwarta należała jednak przede wszystkim do Łukasza Pawlaka, który zdobył w niej 11 punktów grając na 100% skuteczności. Kroku dotrzymywał mu również skuteczny Piotr Borowicki. Mimo prowadzenia - do przerwy dziesięciopunktowego trener Dudzik miał dużo pretensji do swoich zawodników, którzy mimo świetnej obrony często mylili się w ataku, notując straty i niecelnej rzuty.

O początku drugiej połowy obaj trenerzy najchętniej chcieliby zapomnieć... Przez pierwsze pięć minut trzeciej kwarty oba zespoły zdobyły łącznie... 6 punktów, a na dodatek piąty faul złapał Borowicki. Wtedy na chwilę Start zbliżył się na kilka punktów i zrobiło się nerwowo. Trener Dudzik postawił wtedy odważnie na młodzież, a ta go nie zawiodła. W końcu przełamał się Michał Ziemski, który długo szukał swojej drogi do kosza, ale w końcu, gdy ją znalazł to był bardzo skuteczny, trafiając m.in. trójkę równo z syreną kończącą trzecią kwartę.

W czwartej części Politechnika kontrolowała przebieg meczu, a bardzo dobrze zagrał Kacper Kaczmarczyk. Królem "złodziei" po raz kolejny okazał się Filip Drogosz, który raz po raz zabierał piłkę młodym graczom z Lublina i w przekroju całego spotkania był blisko uzyskania triple double, zaliczając 9 punktów, 8 zbiórek i 7 przechwytów. Ostatecznie akademicy pokonali Start Lublin 83:57.

Dzięki temu zwycięstwu inżynierowi przesunęli się na dziewiąte miejsce w tabeli. W 3. kolejce akademicy zagrają ponownie u siebie. W sobotę 8 października o 17:00 zagrają z Żubrami Białystok. Drużyna z Podlasia, jak dotąd zanotowała dwie porażki, ale dysponuje bardzo mocnym zespołem, złożonym z wielu doświadczonych graczy.

AZS PŚk-Galeria Echo Kielce - TBV Start Lublin 83:57 (21:19, 22:14,17:10,23:14)

AZS PŚk: Pawlak 19(4x3,8p), Borowicki 15(1x3,5zb), Drogosz 9(8zb,7p), Jaworski 7(1x3,4as), Tarzanowski 5(7zb) oraz Ziemski 11(2x3,4as,2bl), Kaczmarczyk 11(1x3), Białek 6(4zb,2bl), Pękalski, Paluch, Burzawa, Żaba-Żabiński.