a

Wygrana koszykarzy w Limanowej!

25-11-2015|22:10:07|Autor: Michał Filarski|fot. Paula Lesiak

W wyjazdowym pojedynku drużyna koszykarzy AZS Politechnika Świętokrzyska-Galeria Echo okazała się lepsza od Limblachu Limanowa wygrywając 81:69. Kolejny świetny mecz zaliczył Alan Jaworski, zdobywca 40 punktów.

Koszykarze AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej po zeszłotygodniowej wygranej w Wieliczce znów czekał wyjazdowy pojedynek, z zawsze groźną drużyną z Limanowej. Akademicy od samego początku wyszli na boisko bardzo zmobilizowani kolejnymi trafieniami za trzy punkty odbierając ochotę do gry gospodarzom. Tylko w pierwszej kwarcie podopieczni trenera Stanisława Dudzika trafili z dystansu sześć razy - 2 razy trafił Łukasz Pawlak, a cztery Alan Jaworski, który kontynuował swoją niesamowitą serię z meczu w Wieliczce (zdobył tam 51 punktów). W Limanowej już po pierwszych dziesięciu minutach miał ich na koncie dwadzieścia (!), a AZS prowadził 34:14. Początek drugiej kwarty to kolejne trzy trójki kielczan. Dwa razy trafił Hubert Ciepliński (kolejny bardzo dobry mecz), a jedną trójkę dołożył po raz pierwszy w tym sezonie Bartłomiej Pobocha trafiając pod presją obrońców w ostatniej sekundzie akcji. Do przerwy Politechnika prowadziła 58:31 i wydawało się pewnie zmierzała po szósty w sezonie tryumf.

I o ile pierwsze połowa w wykonaniu kielczan była świetna, to o drugiej powinni jak najszybciej zapomnieć. Trzecia kwarta to kapitalna gra gospodarzy, a szczególnie Leszka Zająca. Jego 15 punktów w tej części meczu (a 35 w całym spotkaniu) i niezrozumiała nieskuteczność kielczan (zaledwie 7 punktów) spowodowała, że Limblach prawie dogonił młodych koszykarzy z Kielc. Ze stanu 65:33 dla AZS-u zrobiło się nagle 65:58(!), a trener Dudzik z niedowierzaniem kręcił głową widząc poczynania swoich zawodników.

Limblach nie zdołał jednak przełamać kielczan, kluczowymi okazały się akcje Patryka Pękalskiego, który w newralgicznym momencie trafił trójkę, a chwilę później dołożył punkt z linii rzutów wolnych. To pozwoliło Politechnice zachować bezpieczną około dziesięciopunktową przewagę do końca spotkania i ostatecznie zwyciężyć 81:69. 40 punktów dla akademików zdobył Alan Jaworski. Dzięki zwycięstwu w Limanowej koszykarze Politechniki z kompletem sześciu zwycięstw niezmiennie przewodzą tabeli.

W następnej kolejce nasza drużyna zmierzy się w akademickich derbach we własnej hali z AZS Politechniką Krakowską. To  bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie rozpocznie się w najbliższą niedzielę o 17:00 w Hali Politechniki Świętokrzyskiej.

Limblach Limanowa - AZS Politechnika Świętokrzyska -Galeria Echo Kielce 69:81 (14:34, 17:24, 24:7, 14:16)

AZS PŚk: Jaworski 40(5x3, 5zb, 5as, 2p), Ciepliński 13(2x3, 3zb), Drogosz 8(4zb), Pobocha 6(1x3, 11zb), Ziemski 4(3p) oraz Pawlak 6(2x3), Pękalski 4(1x3, 2as), Kobiec, Parfian, Kumoch, Mormus.