Falstart siatkarzy Politechniki

23-10-2014|11:07:01|Autor: Paula Lesiak

W środę wieczorem odbyły się akademickie derby na inaugurację III ligi siatkarzy. Naprzeciw siebie stanęły drużyny z Politechniki Świętokrzyskiej oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Pomimo tego, że siatkarze UJK wygrali spotkanie w trzech setach, nasza drużyna pokazała, że choć jest beniaminkiem w III lidze, nie będą chłopcami do bicia. W każdej partii widać było walkę, poświęcenie i chęć zwycięstwa.

Początkowo zespoły szły łeb w łeb, jednak po pomyłce jednego z siatkarzy Politechniki, goście poczuli się pewniej i stopniowo budowali swoją przewagę. Obie drużyny popełniały wiele niewymuszonych błędów, ale to akademicy z UJK zachowali chłodną głowę w końcówce i po zaciętej walce wygrali premierową odsłonę.

Już od początku drugiej partii goście starali się narzucić swój styl gry siatkarzom z Politechniki. Duża ilość błędów po naszej stronie siatki i jednocześnie skuteczne ataki, efektowne obrony i dobre bloki po stronie zawodników z UJK dały im pięciopunktową przewagę (9:14). Zawodnicy Politechniki nie poddawali się, wyprowadzali skuteczne ataki, kilkukrotnie przełamywali blok rywali i zdołali doprowadzić do remisu (16:16). Punktowy blok Dawida Sosińskiego dał nam pierwsze prowadzenie w drugim secie, jednak po raz kolejny do głosu doszło większe doświadczenie gości, którzy wygrali tę partię do 23.

Trzeci i ostatni set był najbardziej wyrównany w całym meczu. Jakub Kryniewski rozpoczął tę partię od asa serwisowego, by potem umieścić piłkę w siatce. Bardzo dobrze na środku spisywał się Karol Duda, w ataku brylowali Robert Czekaj oraz Michał Dziarmaga. Kilka nerwowych obron po naszej stronie siatki dały dwupunktową przewagę siatkarzom z UJK (6:8). Dawid Sosiński przełamał podwójny blok gości, skutecznym atakiem i punktowym blokiem popisał się Michał Dziarmaga, doprowadzając tym samym do kolejnego remisu w tym spotkaniu (15:15). Następne  akcje należały do siatkarzy UJK, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (16:19). Nerwowa końcówka grana na przewagi zakończyła się zwycięstwem gości do 28.

Kolejne spotkanie nasi siatkarzy rozegrają już 29 października, kiedy to we własnej hali podejmą drużynę ZUS Kielce.

KU AZS Politechnika Świętokrzyska – KU AZS UJK Kielce 0:3 (24:26, 23:25, 28:30)

AZS PŚk: Kryniewski, Dziarmaga, Duda, Sosiński, Stankowski, Czekaj, Tajer oraz Gałązka, Baran, Wąs.