Strona główna | Mapa strony | Kontakt

a

Politechnika kontra UJK hitem półfinału AMP! Akademickie derby Kielc po raz trzeci

30-04-2016|18:11:33|Autor: Michał Filarski|fot. Paula Lesiak

Dziś w rozgrywanych w Hali Politechniki Świętokrzyskiej Akademickich Mistrzostw Polski strefy C w piłce ręcznej poznaliśmy półfinalistów. W stawce czterech najlepszych drużyn znalazły się reprezentacje AGH Kraków, Uniwersytetu Rzeszowskiego, UJK Kielce i gospodarzy imprezy Politechniki Świętokrzyskiej. W półfinale AGH zagra z UR, a Politechnika z UJK. Początek trzecich w tym sezonie akademickich derbów Kielc w niedzielę o 10:00 w Hali PŚk.

Obie kieleckie uczelnie pewnie zwyciężyły w swoich grupach notując komplet zwycięstw, co stawiało je w roli faworytów sobotnich ćwierćfinałów. Kielczanie nie zawiedli i bez większych problemów uporali się z przeciwnikami. Politechnika Świętokrzyska po wyrównanym początku (5:5) z czasem powiększała przewagę nad Uniwersytetem Ekonomicznym, a trener Sieczka mógł dać szansę gry każdemu ze swoich zawodników. Skuteczny był Dominik Nowakowski, który po meczu odebrał nagrodę dla MVP tego spotkania. Ostatecznie "inżynierowie" pokonali "ekonomików" 31:16.

Podobnie jednostronny przebieg miało spotkania drugiej kieleckiej uczelni. Gracze UJK od samego początku narzucili swój styl gry i pewnie zwyciężyli UM Lublin 35:18. Dzięki wygranym ćwierćfinałowym obie kieleckie uczelnie zapewniły sobie awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski, w których zagra 16 najlepszych uczelni w Polsce.

Dużo więcej emocji były w meczu AGH Kraków z PWSZ Tarnów. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, nie brakowało walki, a wynik do samego końca był niewiadomą. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 25:25. Do wyłonienia półfinalisty potrzeba była dogrywka, w której kilkoma efektowanymi paradami popisał się bramkarz AGH Sebastian Bysiak. Ostatecznie on i jego koledzy pokonali PWSZ 31:29, a sam Bysiak odebrał zasłużoną nagrodę dla MVP meczu.

W ostatnim meczu ćwierćfinałowym Uniwersytet Rzeszowski rozbił UMCS Lublin 30:18 i to pomimo tego, że posiadał jedynie trzech zawodników na ławce rezerwowych. Mimo to rzeszowianie narzucili twarde warunki gry i od samego początku meczu osiągnęli kilku bramkowe prowadzenie, którego nie oddali do samego końca. A po meczu radości nie było końca, bo zwycięstwo oznaczało awans do katowickich finałów.

W niedzielę w Hali Politechniki Świętokrzyskiej czekają nas półfinały. O 8:30 zmierzą się zespoły AGH Kraków i Uniwersytetu Rzeszowskiego, a o 10:00 już drugie w tym tygodniu akademickie derby Kielc, w których zmierzą się Politechnika Świętokrzyska i Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

Natomiast w hali przy ulicy Krakowskiej przegrani sobotnich ćwierćfinałów zagrają o miejsca 5-8. I nie będą to mecz o nic, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że piąty zespół kieleckiego półfinały również uzyska awans do finałów.

Mecz o III miejsce rozpocznie się o godzinie 13:00, a spotkanie finałowe o 14:30. Oba spotkania w Hali Politechniki Świętokrzyskiej. Dwa ostatnie mecze turnieju będzie można również śledzić na żywo w internecie. Transmisja na stronie Politechniki Świętokrzyskiej: http://www.tu.kielce.pl/transmisja-online-finalow-akademickich-mistrzostw-polski-w-pilce-recznej/

fot. Paula Lesiak

01.05.16/Niedziela/
Hala Politechniki Świętokrzyskiej

08:30 Półfinał 1 Uniwersytet Rzeszowski - AGH Kraków
10:00 Półfinał 2 Politechnika Świętokrzyska - UJK Kielce
11:30 Mecz o IX miejsce (zwycięzca 3A-3D - zw. 3B-3C)
13:00 Mecze o III miejsce
14:30 Mecz o I miejsce

Hala MOSiR - ul. Krakowska 72

08:30 o 5-8 UMCS Lublin - PWSZ Tarnów
10:00 o 5-8 UE Kraków - UM Lublin
11:30 mecz IX miejsce (por. 3A-3D - por. 3B-3C)
13:00 mecz p VII miejsce

|Top
Aktualności | O Nas | Sekcje | Rozgrywki | Zapisy | Partnerzy | Galeria | Kontakt