Strona główna | Mapa strony | Kontakt

Wygrana siatkarek Politechniki!

20-02-2014|10:41:23|Autor: Paulina Żołądek| fot. Paulina Żołądek

Po serii porażek nasze siatkarki pokonując drużynę UKS Czwórka Kielce 3:0 (25:23; 25:22; 25:17) przerwały złą passę.

Mecz rozgrywany 17 lutego w hali UKS Czwórki od początku układał się dobrze dla naszych dziewczyn. Spotkanie rozpoczęło się od sześciopunktowego prowadzenia siatkarek Politechniki. Po kilku naszych błędach w przyjęciu przeciwniczki doprowadziły do wyrównania, a nawet dwupunktowego prowadzenia. Po uspokojeniu sytuacji na boisku dziewczynom udało się przełamać serwis rywalek. Gra toczyła się punkt za punkt, jednak zawodniczki UKS-u Czwórki Kielce po serii dobrych zagrywek w końcówce pierwszej partii odskoczyły na czteropunktowe prowadzenie. Wydawałoby się, że set został już przesądzony na korzyść rywalek, lecz zawodniczki Politechniki nie poddały się i odrobiły straty. Końcówka pierwszego seta układała się po naszej myśli. Po serii punktów zdobytych bezpośrednio z zagrywki wygraliśmy seta do 23 i objęliśmy prowadzenie 1:0 w całym spotkaniu.

Następny set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia UKS-u Czwórki Kielce. Dziewczyny reprezentujące Politechnikę nie załamały się i doprowadziły do równowagi w punktach. Dalsza gra po obu stronach boiska była chaotyczna i pełna błędów, co powodowało serie punktowe zdobywane raz po jednej, raz po drugiej stronie. W końcówce jednak to nasze zawodniczki były górą i wygrały tę partię 25:22.

Trzeci i zarazem ostatni fragment spotkania od początku do końca był kontrolowany przez siatkarki Politechniki. Nawet na moment nie straciły prowadzenia i spokojnie doprowadziły seta do końca wygrywając do 17. Całe spotkanie zakończyło się 3:0 i to my mogłyśmy sobie dopisać 3 punkty do tabeli.

Następne spotkanie będzie rozgrywane 26 lutego o godz. 17:30 w hali Politechniki Świętokrzyskiej, kiedy to podejmiemy drużynę MUKS Jedynka Ostrowiec Świętokrzyski. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym dziewczynom!

UKS Czwórka Kielce - AZS Politechnika Świętokrzyska 0:3 (23:25: 22:25, 17:25)

AZS PŚk: Ewelina Walkowicz, Anna Skrzątek, Monika Anasiewicz, Agnieszka Sobura, Agnieszka Borek, Paulina Lesiak.