Strona główna | Mapa strony | Kontakt

Kolarze górscy pną się do góry! AMP w Jeleniej Górze

ghPonownie Dolny Śląsk gościł kolarzy górskich z całej Polski w Akademickich Mistrzostwach Polski. Zawody odbyły się w dniach 10-12 maja w Jeleniej Górze. Było ciężko, ale nasi kolarze doskonale poradzili sobie w tych warunkach zdobywając 16 miejsce w kategorii drużynowej na 35 uczelni. Pozycja została poprawiona w stosunku do zeszłego roku, aż o 8 miejsc.

Trasa była trudna ze względu na kiepskie warunki atmosferyczne, miejscami bardzo ślisko. Podobnie jak w ubiegłym roku można było spodziewać się stromych podjazdów i zjazdów. Jako ciekawostkę można dodać, że organizator zawodów Klub Uczelniany AZS Politechnika Wrocławska wybrał trasę na której trenuje Maja Włoszczowska. Było ciężko, ale nasi kolarze doskonale poradzili sobie w tych warunkach zdobywając 16 miejsce w kategorii drużynowej na 35 uczelni. Pozycja została poprawiona w stosunku do zeszłego roku, aż o 8 miejsc.

Najpierw odbyła się indywidualna jazda na czas mężczyzn. Kolarze mieli do pokonania jedno okrążenie w jak najkrótszym czasie. Najlepszy zawodnik sekcji kolarstwa górskiego Politechniki Świętokrzyskiej Karol Skrzyniarz uzyskał czas 1a8:27 i zajął 50 miejsce na 177 uczestników.

Wyścig główny odbył się 12 maja. Do pokonania było 7 okrążeń o długości jednej rundy 4,1 km. Nasi zawodnicy trenowani przez Marka Kalwata uzyskali następujące wyniki:

1.       Karol Skrzyniarz, 41 pozycja

2.       Sobczyk Arkadiusz, 64 pozycja

3.       Banasik Łukasz, 80 pozycja

4.       Godzisz Bartosz, 140 pozycja

5.       Sobota Damian, 160 pozycja

Wyścig główny oraz indywidualną jazdę na czas wygrał Marek Konwa z Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach. Natomiast w klasyfikacji drużynowej najlepsza była oczywiście Politechnika Wrocławska.

a

Warto wspomnieć, że w lipcu 2014 roku na tej samej trasie odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim i szosowym.